Skriv ut

Zoom Grafisk 10 år

zoom-islandNoen tanker om utviklingen de første 10 årene og hva vi tror om fremtiden. Dagen ble feiret med alle ansatte på Island samme weekend.

De første 10 årene har gått fort. Tidene har forandret seg mye siden vi startet opp den 20. mars i 2000. Opplagene er lavere, leveringstidene kortere og konkuransen tøffere. Vi har hittil klart å tilpasse bedriften til dagens og fremtidens krav. Hoveddelen av vår produksjon er fortsatt produsert i offset men ca 20 % av den totalte omsetningen er digitaltrykk. I løpet av de neste 3 år trur vi denne andelen utgjør nærmere 50 % av vår omsetning.

I dag har den grafisketjenesten større fokus enn selve produktet. Det er derfor vår høye servicegrad er så viktig. Dette er også hovedårsaken til at digitalandelen vokser så fort som den gjør, samt at kundene gjør en større del av jobben i forkant. Vi er godt rustet med diverse web- portaler slik at kundene kan laste opp eller lage sine egne produkter på webben. Våre web- portaler er tilgjengelige døgnet rundt, 7 dager i uken.

Som kjent holder det ikke bare med masse bra utstyr og systemer. Vi er så heldige at vi har huset fullt med dyktige fagfolk som kan sitt fag og i tillegg jobber hver dag med å bli bedre. Dette er vi stolte av, da bare det beste er godt nok for våre kunder.

Selve jubileumsturen til Island har vi gledet oss til lenge. Vi dro til Island fredag og startet med besøk i Den blå lagunen før turen gikk til Reykjavik. En flott opplevelse og herlig avslappende etter en arbeidsuke. Første kvelden spiste vi på den "Islanski barinn". Her fikk vi smake på diverse islandske spesialiteter bl.a. råtten hai med svartedaudin. Enkelte mente dette var en stor opplevelse, men fristet ikke til gjentakelse. På lørdag ble det en guidet tur til Gullfoss og Geysir, samt en utflukt på ATV'er. Vi kjørte i et område som ligger ca 1/2 times kjøring fra hvor vulkanutbuddet startet senere samme kveld. Jubileums-middagen ble lagt til Perlan, en roterende resturant med utsikt over Reykjavik. Senere på kvelden sørget Islendingene for en sikkelig salut på Islandsk vis med et vulkanutbrudd ved Eyjafallajøkul. Dette førte til forsinkelser på hjemveien pga fare for aske i luftrommet.

Vi vil benytte anledningen til å takke våre kunder, leverandører og andre forbindelser for samarbeidet de siste 10 årene, og ser frem til et fortsatt godt samarbeid i årene som kommer.

Ari Hauksson